Actes i presentacions
Acte
d’inauguració d”Escala Barcelona, festa de la cultura marítima” amb l’actuació
del Combo de l’Escola de Músics & JPC
17 h. Escenari G
Càrrega
de taronges amb destinació a la ciutat de Seta amb l’actuació del grup
Bastoners del Raval
17.30 h. Moll de Bosch i Alsina i Embarcacions
G
Cafè de
gent de Mar: Tertúlia ”Embarcacions tradicionals i històriques: conservació
versus navegació”
Moderada per Roger Marcet, Museu Marítim de Barcelona (MMB)
Moderada per Roger Marcet, Museu Marítim de Barcelona (MMB)
18 h. MMB, vestíbul H
Presentació
del Premi Literari Nostromo, l’Aventura Marítima
A càrrec d'Amics de Nostromo, Editorial Juventut i Museu Marítim de Barcelona.
A càrrec d'Amics de Nostromo, Editorial Juventut i Museu Marítim de Barcelona.
19 h. Museu Marítim del Barcelona, cafeteria H
Sessió
al Planetari de la Facultat de Nàutica de Barcelona (UPC)
Sessions a les 16 h i a les 17 h. Facultat de
Nàutica L
Sessió
als simuladors de navegació i maniobra de la Facultat de Nàutica de Barcelona
(UPC)
Sessions a les 17 h i a les 18 h. Edifici El
Far I
Taller de
Trencadís
A càrrec de Miquel Ortega
A càrrec de Miquel Ortega
De 16 h a 19 h. Carpa taller trencadís G
Taller
de Nusos Mariners
De 16 h a 19 h. Pailebot Santa Eulàlia A
Taller
de Corderia
A càrrec de l’Associació d’Amics Quetx Ciutat de Badalona (AAqCB)
A càrrec de l’Associació d’Amics Quetx Ciutat de Badalona (AAqCB)
De 16 h a 19 h. Carpa Amics Quetx Ciutat de
Badalona G
Taller
de Maquetisme Naval
A càrrec de l’Associació d’Amics del Museu Marítim de Barcelona (AAMMB)
A càrrec de l’Associació d’Amics del Museu Marítim de Barcelona (AAMMB)
De 16 h a 19 h. Carpa AAMMB G
Demostracions
participatives de Maquetes de vaixells navegables per ràdio-control
A càrrec de l’Associació d’Amics del Museu Marítim de Barcelona (AAMMB)
A càrrec de l’Associació d’Amics del Museu Marítim de Barcelona (AAMMB)
De 16 h a 20 h. Piscina G
Demostració
de la construcció d’un patí de vela
A càrrec de Patívela Barcelona.
A càrrec de Patívela Barcelona.
De 16 h a 20 h. Carpa Patívela G
Demostració
de Forja
A càrrec del Taller de Forja.
A càrrec del Taller de Forja.
De 16 h a 20 h. Plaça del patrimoni G
Demostració
d’empotar anxoves
A càrrec d’Anxoves els Bomba
A càrrec d’Anxoves els Bomba
De 16 h a 20 h. Carpa Anxovers G
Taller
Vaixell de Joguina: barca de vela llatina
A càrrec de Tela Marinera
A càrrec de Tela Marinera
De 16 h a 19 h. Carpa Tela Marinera G
Taller Vaixell
de Joguina: el vaixell del tap de suro
À càrrec de l’MMB
À càrrec de l’MMB
De 17 h a 19 h. Carpa MMB G
Taller
Vaixell de Joguina: la llanxa xinesa
À càrrec de l’MMB
À càrrec de l’MMB
De 17 h a 19 h. Carpa MMB G
Tallers
de creacions artístico-artesanals
Impartits per emprenedors/es d’Impulsem
Impartits per emprenedors/es d’Impulsem
De 17.30 h a 19.30 h. Carpa Espai Tallers G
Actuacions i concerts
Actuació
de Improvisto’s Krusty Show
Espectacle de focs i malabars
Espectacle de focs i malabars
20 h a 20.50 h. Moll Bosch i Alsina G
Concert
de La Raval’s Band
Escola de músics i JPC
21 h a 22 h. Escenari GEscola de músics i JPC